تولید

مراحل تولید شیشه سکوریت:

۱ .شیشه فلوت پس از گرم کردن یکنواخت تا دمای نرمی شیشه )بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد قرار می گیرد، سیس به وسیله ی دمیدن هوای سرد به سیط ، شیشه به سرعت سرد می شود، زمان سرد شدن شیشه تاثیر زیادی در مقاومت شیشه دارد.
۲ .در قسیمت سرد سازی شیشه ، لبه های بیرونی سیریز تر از لبه های داخلی سرد می شود که این امر باعث استحکام شیشه و فشار درونی در هسته می شود، در این مرحله شیشه وارد دستگاه های پیشرفته دیاموند می شود و لبه های شیشه را براق می کند.
۳ .سپس به دستگاه های جاسازی ارسال می شود و عملیات سوراخ کردن و برش الگویی و یا جاساز انجام می شود.

تولید شیشه لمینیت:
در تولید و مراحل ساخت شیشه لمینیت، به روی یکی از شیشه ها لبه PVB قرار می دهند و دوباره در لبه بعدی شیشه قرار می دهند و سپس در دستگاه اتوکالو قرار می دهند. داخل دستگاه خال کامل است که هوا را از بین شیشه ها خارج می کند و به دلیل وجود گرما در داخل دستگاه لیه PVB بین دو شیشه می چسبد و باعث استحکام و اتصال شیشه ها به هم می شود، همه این عوامل در تولید شیشه لمینت موجب مقاومت بال شیشه در برابر صوت و دما است.
شرکت آرکا جام کاوه، برای تولید سازه های شیشه ای، از شیشه سکوریت، لمینیت و دوجداره استفاده می کند، شیشه سکوریت ها در برابر بارهای مکانیکی، تنش های حرارتی، باد، وزن برف و ضربه ۴ تا ۵ برابر نسبت به شیشه معمولی با همان ابعاد و ضخامت مقاوم تر می باشند. در این نوع از شیشه ها به دلیل بالا بودن میزان انرژی الستیک ذخیره شده، پس از شکست به قطعات ریز فاقد لبه های تیز تبدیل می شوند که در این حالت نسبت به شیشه های معمولی دارای خطر کمتری هستند. این نوع از شیشه ها به دلیل طی کردن فرآیندهای بخصوص دارای سطحی صیقلی و صاف بوده که عموماً در ساختار شیشه دوجداره و لمینیت نیز می توان از آن ها استفاده کرد.