جان پناه شیشه ای

یکی از موارد ضروری در طراحی خانه های مسکونی، جان پناه است. جان پناه در واقع مانعی در لبه یک بام، بالکن یا سایر بخش های به صورت دیوار می باشد. وجود جان پناه در ساختمان ها بسیار ضروری می باشد زیرا از جان پناه به عنوان مانعی برای جلوگیری از سقوط ساکنین استفاده می شود.
لازم به ذکر است جان پناه ها دارای شکل ها، طرح ها و رنگ های مختلف بوده و سبب می شوند نمای ساختمان زیباتر به نظر برسد. همچنین جان پناه از جنس‌های مختلف مانند آجر، بتن، شیشه، فلز، کابل و … ساخته می‌شود.

با گذر زمان، بخش بزرگی از توجه مردم بر روی زیبایی محصولات متمرکز شده است و بخش طراحی دکوراسیون هم از این موضوع متمایز نیست. یکی از متریال هایی که امروزه طراحان دکوراسیون از آن زیاد استفاده می کنند، شیشه است. شاید شیشه اولین انتخاب شما برای طراحی دکوراسیون منزل نباشد اما قطعا یکی از جذاب ترین گزینه ها محسوب می شود. شیشه متریالی شفاف است که می تواند فضای سنگین ایجاد شده توسط سایر متریال ها را سبک کند و در صورت استفاده صحیح از آن، فضا را بزرگ تر از اندازه واقعی نشان دهد. سطوح شیشه ایی دارای ظرافت و زیبایی هستند و کاربرد آن در دکوراسیون موجب ایجاد فضایی زیبا و خلاقانه خواهد شد.

جان پناه شیشه ای یکی از سیستم های مدرن و خلاقانه محافظ می باشد که به علت تمام شیشه ای بودن آن، شفاف است. جان پناه شیشه ای در واقع با هدف افزایش ایمنی و زیبایی در بالکن ها و تراس ها نصب می شود و به دلیل داشتن قابلیت هماهنگی با سبک های مختلف معماری و ساخت یک سازه شیشه ای شفاف و یکدست، توجه بسیاری از مهندسین و ساختمان سازان را به خود جلب کرده است.

مزایای جان پناه شیشه ای

تامین امنیت جهت آسانی تردد

استفاده از مناظر طبیعی بدون ایجاد مزاحمت برای دید افراد

هزینه ای به صرفه تر، نسبت به انواع موجود در بازار

سادگی و زیبایی در عین کارایی

قابلیت ترکیب با سایر متریال ها مثل بتن ، آجر و …

مقاومت بالا در برابر ضربات احتمالی و وزش باد

دارای ویژگی لمینت و نشکن برای حفظ امنیت

با وجود مزایایی که در بالا به آن ها اشاره کردیم، افراد بسیاری این نوع جان پناه و نرده های شیشه ای را رد می کنند و دلیل عمده آن ها نگرانی بابت امنیت این جان پناه می باشد. اکثر مردم نگران این هستند که شیشه شکسته شود یا اعتقاد دارند وزنی که سایر جان پناه ها مثل نرده های فلزی، تحمل می کنند را نرده های شیشه ای تحمل نمی کنند اما این مسائل به هیچ عنوان درست نیست و نرده های شیشه ای از بسیاری جهات ایمن تر از نرده های معمولی هستند. جالب است بدانید طراحی نرده های شیشه ای به حدی بهبود یافته است که صد پله بهتر از سایر نرده ها می باشند.

از ویژگی های مثبت این نوع جان پناه می شود به این موضوع اشاره کرد که دارای شکاف نیستند و غیر ممکن است که کودک یا حیوان خانگی بتواند دست ها، پا ها یا سر خود را بین شکاف های آن کرده و گیر کند. همچنین بالا رفتن از نرده های شیشه ای برای کودکان کار دشواری است و این باعث جلوگیری از سقوط و افتادن آن ها می شود.

یکی از مشکلات عمده ای که برای ساکنین ساختمان ها وجود دارد ترس از پوسیدگی یا زنگ زدن می باشد. نرده های چوبی یا فلزی می توانند به مرور زمان خراب شوند، زیرا عناصر مختلفی سال به سال بر روی آن ها تأثیر می گذارد اما نرده های شیشه ای و اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ آن ها، هیچ وقت ساختار و کاربرد خود را از دست نمی دهند و در دراز مدت نسبت به نرده های قدیمی بسیار ایمن تر هستند.

از ویژگی های دیگر این نوع جان پناه می توان به مراحل نصب بسیار ایمن آن اشاره کرد که در آن، اتصال دهنده ها بدون توجه به نوع چوبی یا بتن بودن ساختمان، اتصال بسیار قوی تر و ایمن تری دارند و این را هم باید بدانید که خود شیشه تقریباً چهار برابر یک شیشه معمولی ایمن تر است و هرگز به صورت قطعات تیز خرد نمی شود

دیگر محصولات شرکت صنعتی آرکاجام کاوه

دوردوشی شیشه ای

کرتین وال

آینه

درب شیشه ای

انواع جان پناه شیشه ای

جان پناه شیشه ای دارای طرح های متنوع می باشد، همچنین ایمنی بسیار بالایی هم دارد و دلیل این ایمنی بالا، استفاده از اتصالات مقاوم و ضد فرسایش آلومینیومی و استیل و یراق آلات می باشد. از طرف دیگر شیشه به کار رفته در جان پناه شیشه ای از دو نوع شیشه سکوریت و لمینت است که به افزایش امنیت در این محصول کمک بسیار زیادی کرده است.

جان پناه شیشه ای بر اساس متراژ محل اجرای کار و ارتفاع مورد نیاز به سه دسته شیشه ای تقسیم می شود که در این مطلب به ترتیب زیبایی و ایمنی، آن ها را دسته بندی می کنیم.
جان پناه شیشه ای به اصطلاح شامل شیشه بالکن، نرده شیشه ای و هنریل شیشه ای می باشد که با توجه به زیبایی و کاربرد بر اساس سلیقه مشتری، نصب می گردد.

اکسپوز یا به اصطلاح عامیانه “رو کار” یک نوع دیگر جان پناه می باشد که به منظور ایجاد حفاظ اطراف پرتگاه، تراس، بالکن و … از این مدل استفاده می‌ شود. همانطور که از اسم این مدل پیدا است اصولاً آن را بعد از اتمام کف سازی و نصب سنگ، سرامیک و… نصب می کنند و مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

نکته‌ ای که در این مدل از جان پناه دارای اهمیت بالایی می باشد، تراز بودن و صاف بودن کف است. در واقع جان پناه شیشه ‌ای اکسپوز روی سطحی که صاف و تراز نباشد نصب نمی ‌گردد و حتی اگر نصب شود، شیشه‌ ها در یک راستا قرار نمی ‌گیرند. متریالی که در این سیستم استفاده می شود، آلومینیوم است. همچنین شیشه ‌های به کار رفته در این سیستم از نوع سکوریت، لمینت با ضخامت شانزده تا بیست میلی ‌متر هستند.

جان پناه های فیکس پوینت در واقع پنل های شیشه ای با ضخامت 12 تا 16 میلی متر هستند که با استفاده از مهار کننده های دکمه ای از جنس آلومینیوم و یا استیل به زمین فیکس می شوند و نرده بر روی آن ها قرار می گیرد. در نظر داشته باشید که کوچکترین خطایی در انجام نصب آن، همه سیستم را دچار مشکل می کند.

در این مدل نرده از شیشه‌ های تک لایه سکوریت 10 میل، دو لایه 5 میل، دولایه 6 میل و دولایه 8 میل و… استفاده می ‌گردد. همچنین با توجه به سلیقه شما از دستگیره استیل و آلومینیوم صاف و گرد استفاده می شود.
نکته ای که در این مدل بسیار اهمیت دارد و باعث محبوبیت آن شده است، ویژگی زیر کار مناسب و تراز آن می باشد. در کل این نوع جان پناه از لحاظ ایستایی و دوام، دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد.

جان پناه دفنی یا همان تو کار، از لحاظ شباهت ظاهری به اکسپوز شبیه است، اما با این تفاوت که کلیه متعلقات در داخل زمین کار گذاشته می ‌شوند. در واقع در نرده شیشه‌ ای دفنی یا توکار، فقط کاور های آلومینیومی ظریف بر روی سطح زمین مشاهده می‌شود و تمامی بخش ها داخل زمین کار شده است.

نکته مهم در استفاده از این نوع جان پناه این است که قبل از اتمام کف‌ سازی باید پروفیل‌ ها در داخل زمین کار گذاشته شوند و سپس کار کف ‌سازی را به اتمام برسانیم. این روش جان‌ پناه شیشه ای از لحاظ استقامت و ایستایی در جایگاه ویژه‌ ای قرار دارد و بیشترین فشار و ضربه را تحمل می‌ کند و این ویژگی برای منازل، مجتمع های تجاری و ….. اهمیت بسیار بالایی دارد.

سرعت اجرایی جان پناه اسپیگوت نسبت به انواع دیگر جان پناه ها بالاتر است. این جان پناه از ترکیب شیشه‌ های تک لایه یا دو لایه لمینت و ابزار آلات استیل تشکیل شده است که از بالا شیشه را مهار کرده و از پایین در زمین بولت می‌شود.
بهتر است در کنار پیچ‌ های بزرگی که به زمین فرو رفته، کمی چسب سنگ استفاده شود تا دوام و ایستایی آن در زمین در مدت زیاد یکسان باشد.

سخن پایانی

در گذشته به دلیل عدم پیشرفت تکنولوژی در زمینه مقاوم سازی شیشه ‌ها، مردم ذهنیت منفی نسبت به مقاومت و استحکام شیشه داشتند و از آن کمتر در دکوراسیون ساختمان ها استفاده می کردند اما همانطور که گفتیم امروزه با پیشرفت تکنولوژی و به کارگیری ماشین‌ آلات سکوریت و لمینت، پیشرفت‌ های بسیار زیاد و فوق العاده ای در صنعت مقاوم سازی شیشه داشته‌ ایم و باید این ذهنیت قدیمی خطرناک بودن شیشه را فراموش کنیم.

استفاده از شیشه، آسان ترین راه برای افزایش ظاهر زیبای ساختمان و ارزش آن است و جان پناه شیشه ای با کیفیت برای راه پله ها، بالکن ها، ایوان ها و… یکی از بهترین گزینه های موجود برای صاحبان خانه محسوب می شود. استفاده از شیشه در دکوراسیون خانه، نه تنها ظرافت و ساختار محکمی را به شما ارائه می دهد و با هر سبکی از فضای بیرونی ترکیب می شود بلکه نیازی به تعمیر و نگهداری منظم ندارند.

با نصب جان پناه های شیشه ای، امنیت و زیبایی را به خانه های خود ببخشید.
اگر زیبایی دکوراسیون ساختمان خود برایتان مهم است، به شما دوستان توصیه می کنیم که نصب جان پناه های با کیفیت ساختمان های خود را به ما بسپارید و از نتایج مطلوب و زیبایی منحصر به فرد آن لذت ببرید.

برای کسب اطلاعات در رابطه با انواع جان پناه و نحوه نصب آن به وب سایت http://arkaglass.ir مراجعه کنید.
با نصب جان پناه های شیشه ای، امنیت و زیبایی را به خانه های خود ببخشید.
با آرکاجام زیبایی را تجربه کنید.

مشاوره و ثبت سفارش
برای ثبت سفارش و یا دریافت مشاوره لطفا فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان گروه صنعتی آرکا جام کاوه با شما تماس بگیرند.

به مشاوره نیاز دارید؟

پس از تکمیل و ارسال فرم کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن  در سریع ترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.

09109190124

info@arkaglass.ir