دوردوشی شیشه ای​

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، دانش و مهارت انسان ها نحوه زندگی به سرعت در حال تغییر است. این تغییرات از خود انسان و نحوه تفکر او گرفته تا وسایل و محصولاتی که از آن استفاده می کند. یکی از امکانات جدید و به روزی که می توان از آن برای زیبا تر کردن فضای حمام استفاده کرد، کابین حمام یا دوردوش حمام است.

دوردوش چیست؟

کابین حمام یا همان دوردوش، اتاقک شیشه ای می باشد که به آن پارتیشن حمام نیز می گویند. با پیشرفت علم طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین کوچک تر شدن فضای واحد های مسکونی، طراحان به ناچار مجبور به تلفیق سرویس بهداشتی و حمام شدند که این امر باعث ایجاد فضای غیر بهداشتی برای حمام می شود.

راه حل آن استفاده از پارتیشن حمام یا همان دوردوشی می باشد که در هر زمان از ساخت و یا بعد از ساخت واحد نیز قابل نصب می باشد، در واقع این اتاقک اطراف دوش قرار می گیرد و فضای دوش گرفتن را از محیط حمام یا سرویس بهداشتی جدا می کند. دوردوش از پاشیده شدن آب به فضای سرویس بهداشتی جلوگیری می کند و همین موضوع باعث می شود که هیچ ‌گونه آلودگی فضای سرویس بهداشتی به حمام و محل دوش گرفتن وارد نشود و با این کار دیگر فضای حمام شما خیس نبوده و رطوبت در آن وجود ندارد.

کابین های شیشه ای

کابین دوش ‌ها مدل‌ های مختلفی دارند که در هر کدام از آن ها متریال های متفاوتی نیز دارند. یکی از پیشرفته‌ ترین آن ها که فضای بسیار کمی را نسبت به سایر مدل ها اشغال می کند و بیشترین زیبایی را به حمام شما می ‌بخشد، کابین دوش شیشه ‌ای است.

با توجه به پیشرفت روز افزون علم معماری، کابین دوش‌ های شیشه ‌ای بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته است و شیشه های این مدل از نوع شیشه ی سکوریت می باشد. شیشه های این نوع کابین ها، شیشه هایی با مقاومت بالا و نشکن هستند. همچنین این حمام ها محدودیتی برای فضا ندارند و این دسته از کابین دوش‌ ها هم با تم کلاسیک و هم با تم مدرن همخوانی دارند.

کابین دوش‌ های شیشه ‌ای دارای تنوع بسیاری می‌ باشند و به چند دسته مثل کابین دوش های کشویی، لولایی، ریلی، فریم ‌دار و در نهایت کابین دوش ‌های فریم لس (بدون فریم) تقسیم می‌ شوند.

امروزه بیشتر از دوردوش‌ های شیشه‌ ای فریم‌ لس استفاده می‌ شود و علت آن زیبایی، اشغال حداقل فضا و استحکام و استقامت بالای آن است. علاوه بر مواردی که گفته شد، در کابین دوش‌ های فریم ‌لس به دلیل نبود فریم، فضایی برای رشد میکروب و قارچ وجود ندارد و کاملا بهداشتی است.

دوردوش های لولایی

شیشه ای که در این نوع دوردوش استفاده می شود، شیشه سکوریت است که قابلیت مات شدن و شفاف شدن را دارد. البته برخی افراد به خواست خود از دو لایه شیشه سکوریت و لمینیت شفاف یا رنگی استفاده می ‌کنند. در این مدل، بر روی شیشه‌ ها قبل از سکوریت شدن یراق با دستگاه CNC جاسازی می شوند و سپس شیشه‌ ها تحت حرارت ۷۰۰ درجه سانتی‌ گراد سکوریت و پخته می‌ شوند که این امر باعث می شود مقاومت شیشه در برابر ضربه و حرارت چندین برابر افزایش پیدا کند. شیشه ای که در این نوع دوردوش استفاده می شود، شیشه سکوریت است که قابلیت مات شدن و شفاف شدن را دارد.

البته برخی افراد به خواست خود از دو لایه شیشه سکوریت و لمینیت شفاف یا رنگی استفاده می ‌کنند. در این مدل، بر روی شیشه‌ ها قبل از سکوریت شدن یراق با دستگاه CNC جاسازی می شوند و سپس شیشه‌ ها تحت حرارت ۷۰۰ درجه سانتی‌ گراد سکوریت و پخته می‌ شوند که این امر باعث می شود مقاومت شیشه در برابر ضربه و حرارت چندین برابر افزایش پیدا کند

دوردوش شیشه ای ریلی

شیشه به کار رفته در این سبک از دوردوش مانند دوردوش ‌های لولایی است و تنها تفاوت آن ها در برخی از یراق‌ آلات و اتصالات به کار رفته می باشد.

دوردوش دوش شیشه ‌ای ریلی، دارای یراق‌ آلات کامل است که دارای رنگ های متنوعی از جمله طلایی، سیلور و مشکی است که همگی براق یا مات هستند و جنس یراق، فولاد ضد زنگ می باشد. این نوع کابین دوش شیشه ای در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا کابین دوش ‌های شیشه ‌ای ریلی نسبت به کابین دوش های دیگر ویژگی هایی از جمله زیبایی، ایستایی و سبکی را دارند.

شیشه به کار رفته در این سبک از دوردوش مانند دوردوش ‌های لولایی است و تنها تفاوت آن ها در برخی از یراق‌ آلات و اتصالات به کار رفته می باشد. دوردوش دوش شیشه ‌ای ریلی، دارای یراق‌ آلات کامل است که دارای رنگ های متنوعی از جمله طلایی، سیلور و مشکی است که همگی براق یا مات هستند و جنس یراق، فولاد ضد زنگ می باشد. این نوع کابین دوش شیشه ای در بین افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا کابین دوش ‌های شیشه ‌ای ریلی نسبت به کابین دوش های دیگر ویژگی هایی از جمله زیبایی، ایستایی و سبکی را دارند.

دوردوش شیشه ‌ای پارتیشنی

از این مدل دوردوش برای حمام‌ های بسیار بزرگ استفاده می‌ شود و برای حمام های کوچک مناسب نیستند و علت آن هم به دلیل فضای زیادی هست که این نوع دوردوش ها اشغال می‌ کنند.

یراق‌ آلات مورد استفاده در این روش بیشتر یراق‌ آلات پارتیشنی هستند. طراحی و ساخت پارتیشن شیشه‌ ای حمام در این نوع از دوردوش ‌ها با توجه به ابعاد، اندازه و زوایای فضا صورت می گیرد که معمولاً در این روش به ساخت یک سکو و نشیمنگاه برای استراحت فرد اقدام می ‌کنند.

ویژگی های دوردوش های شیشه ای مختلف

دوردوش های شیشه ای در دو نوع مختلف در بازار وجود دارند که به مدل فریم دار و مدل بدون فریم تقسیم می شوند. در مدل فریم دار، این دوردوش ها به صورت ریلی نصب می‌ شوند و فریم دارند و فریم هایی که در این مدل استفاده می شود از عبور آب تا حد زیادی جلوگیری می کند. این مدل یک چهارچوب منظم و دقیق دارد. دوردوش شیشه ‌ای در مدل فریم دار، مشکلات و معایبی دارد که ممکن است باعث ایجاد رطوبت و باکتری شود و به همین علت تمیز کردن این فریم ها کمی سخت می باشد. مدل های دوردوش شیشه ای بدون فریم، ویژگی منحصر به فردی دارند. آب بندی نسبت به مدل فریم دار کمتر است و برای نصب این مدل حمام شیشه ای نیاز به سکوی سنگی نیست و مقاومت آن ها نیز بیشتر است. از ویژگی های دوردوش شیشه ای می توان به این موضوع اشاره کرد که سریع گرم شده و از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.

مزایای دوردوش های شیشه ای
شما می توانید در هر سایزی از دوردوش دوش استفاده کنید و بدون محدودیت در طراحی فضای مورد نیاز، دوردوش مورد نظر را برای هر بخش از حمام خود انتخاب کنید.

استفاده از دوردوش باعث می ‌شود فضا بزرگ‌ تر به نظر برسد. درب‌ های کشویی کابین حمام موجب از بین‌ رفتن دید و کوچک دیده شدن فضا می ‌شود؛ بنابراین اگر حمام بزرگی در اختیار ندارید، استفاده از کابین دوش شیشه ای بهترین انتخاب ممکن برای شما می ‌باشد.

استفاده از دوردوش شیشه ای باعث عبور نور در فضای حمام شما می‌ شود. با دوردوش شیشه ای، نور طبیعی و نور چراغ ها به خوبی در حمام جریان پیدا می‌ کنند و فضای دوردوش شما را روشن و زیبا خواهند کرد.

در مجموع پاک کردن و تمیز کردن حمام کاری نیست که کسی به آن علاقه داشته باشد و بسیار طاقت فرسا و سخت است. در این نوع دوردوش های شیشه ای، فضایی برای جمع شدن آب و صابون و کپک زدن وجود نخواهد داشت و به آسانی با استفاده از یک اسفنج و شیشه پاک کن بخش زیادی از حمام تمیز خواهد شد و نیازی نیست وقت و انرژی زیادی را صرف نظافت کنید.
سخن پایانی

هنگامی که شما قصد بازسازی حمام خانه خود را دارید یا در حال ساخت آپارتمان هستید و قصد انتخاب محفظه ‌ای برای دوش حمام را دارید، با گزینه‌ های بسیار زیادی رو به رو می شوید، از راهکار های قدیمی مانند پرده برای حمام گرفته تا یک درب کشویی ساده اما هیچ‌ کدام به زیبایی دوردوش شیشه ای که انواع مختلفی دارد، نمی‌ باشد. شرکت آرکا جام با داشتن سال ها تجربه در زمینه طراحی و تولید انواع شیشه های ساختمانی، خدماتی با کیفیت و ممتاز را ارائه می دهد. چنانچه شما عزیزان قصد دارید با نصب دوردوش های شیشه ای، زیبایی را به دکوراسیون خود هدیه دهید، ما به شما شرکت آرکا جام را معرفی می کنیم. برای اطلاع از نحوه نصب، قیمت و سایر اطلاعات و تهیه دوردوش های شیشه ای به سایت arkaglass.ir مراجعه کنید و از خدمات بی نظیر و با کیفیتی بهره مند شوید.

با آرکا جام کیفیت را تجربه خواهید کرد.

دوردوش های شیشه ای به علت ویژگی های مثبت و فوق العاده ای که دارند، جزو انتخاب های اولیه افراد خوش سلیقه قرار می گیرند. این محفظه‌ های شیشه ای با انعکاسی که در طراحی فضا ایجاد می ‌کنند باعث می‌شوند سایر عناصر و اجزای حمام بسیار آراسته و براق به نظر برسند و همین امر به دکوراسیون خانه، ظاهری بسیار شیک و تمیز می بخشد.

به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *